Najnovšie módy
Najnovšie vzhľady
Anketa
Pri výbere hostingu...

Musíte byť prihlásený, aby ste mohli hlasovať.
Čítať tému

:: PHP-Fusion 7 :: Oficiálna Core podpora v.7
Členovia prezerajúci toto fórum: 1 hostí
 Vytlačiť tému
Učím sa CSS, neviem maličkosť
#1 Vytlačiť príspevok
Pridané 26.10.2013 19:08:57
Nováčik

Príspevkov:
Založený: 01.01.70

Zdravím, učím sa pracovať s CSS a HTML a robím stránky pre našu študentskú spoločnosť, no mám jeden problém s ktorým sa serkám už dlhšie a neviem prísť na to ako to vyriešiť.. poradil by mi niekto ochotný ?

ide o to, že som si chcel panel na vyhľadávanie umiestniť zopár px pod footer. Síce som ho tam umiestnil, no nastavil som, aby sa zobrazoval nejakých 1600 px od vrcholu stránky - čiže sa zobrazuje presne tam kde chcem. no problém je v tom, že keď prekliknem na inú stránku v ktorej je viacej obsahu, stránka sa samozrejme roztiahne, lenže panel na vyhľadávanie ostane na tej pozícii 1600 px od vrcholu stránky a keďže sa stránka kvôli obsahu zväčšila, tak panel sa zobrazuje niekde uprostred stránky a prekrýva obsah... Vedel by mi niekto nastaviť, aby sa zobrazoval dajme tomu 20 px pod footerom ? potom by som s tím už nemal problém.

Tu dávam kód, ako som nastavil zobrazovanie toho panelu na vyhľadávanie :
Zdroj stiahnutia  Code
#fulltextForm { width: 250px; height: 30px; background: url("../img/search.png") no-repeat 0 0; position: absolute; top: 1553px; left: 731px; display: block; color: #FFFFFF; }

Tu dávam kód footeru :
Zdroj stiahnutia  Code
/* --- FOOTER --------------------------------------------------------------- */
#footer { width: 100%; min-width: 990px; background: url("../img/footer.png") repeat-x left top; font-size: 0.857em; }
#footerContent { width: 924px; height: 109px; margin: 0 auto; text-align: center; position: relative; overflow: hidden; }
#footerLeft { float: left; width: 500px; text-align: left; padding: 30px 0 0 0; }
#signature, #copyright { width: 500px; display: block; float: left; margin: 0 0 12px 0; max-height: 2.4em; overflow: hidden; }
#footer a, #footer a:visited { color: #b40f00; }
#footer a:hover, a #footer a:active { color: #00872c; }
/* --- FOOTER --------------------------------------------------------------- */

a pre istotu sem dávam aj kód celého search panelu :
Zdroj stiahnutia  Code
/* --- NAVIGATOR ------------------------------------------------------------ */
#navizone { margin: 0 0 20px 0; line-height: 1.571em; overflow: hidden; font-size: 0.929em; }
#navizone a { color: #b40f00; text-decoration: underline; }
#navizone a:hover { color: #00872c; text-decoration: underline; }
#navizone span span { margin: 0 4px; }
/* --- NAVIGATOR ------------------------------------------------------------ */

/* --- SEARCH BOX ----------------------------------------------------------- */
#fulltextForm { width: 250px; height: 30px; background: url("../img/search.png") no-repeat 0 0; position: absolute; top: 1553px; left: 731px; display: block; color: #FFFFFF; }
.lt-ie7 #fulltextForm { filter:progid:DXImageTransform.Microsoft.AlphaImageLoader(enabled=true, sizingMethod=crop, src='../img/search.png'); background:none; }
#fulltextSearchButton { width: 60px; height: 30px; display: block; background: url("../img/searchBtn.png") no-repeat 0 0; float: right; border: 0; padding: 0; margin: 0; cursor: pointer; }
.lt-ie7 #fulltextSearchButton { filter:progid:DXImageTransform.Microsoft.AlphaImageLoader(enabled=true, sizingMethod=crop, src='../img/searchBtn.png'); background:none; }
#fulltextSearchButton:hover { background: url("../img/searchBtn.png") no-repeat right bottom; cursor: pointer; }
#fulltextSearchText { color: #FFFFFF; position: absolute; left: 17px; top: 7px; background: transparent; border: none; width: 165px; margin: 0; padding: 0; font: 1.000em Roboto, sans-serif; -webkit-box-shadow: none !important; box-shadow: none !important; }
#fulltextSearchText:focus { outline: none; } /* remove focus border from chrome */
#fulltextForm .ir { display: block; border: 0; text-indent: -999em; overflow: hidden; direction: ltr; }
/* --- SEARCH BOX ----------------------------------------------------------- */

Ono sa to síce zdá ako maličkosť, no pre mňa ako pre začiatočníka je to veľmi náročné a neviem si s tím poradiť. prosím ak by niekto pomohol, budem mu veľmi vďačný a už budem v budúcnosti vedieť ako na to :)

#2 Vytlačiť príspevok
Pridané 27.10.2013 11:13:44
Nováčik

Príspevkov:
Založený: 01.01.70

Vybavené, ďakujem feferon
Môžete lock

Prejdite na fórum:
Podobné témy
Téma Fórum Odpovede Posledný príspevok
Prerobenie CSS Grafika 1 13.10.2015 12:54:53
CSS @font-face problem Všeobecná diskusia 16 12.08.2013 23:15:09