Najnovšie módy
Najnovšie vzhľady
Anketa
Pri výbere hostingu...

Musíte byť prihlásený, aby ste mohli hlasovať.
Čítať tému

:: PHP-Fusion 7 :: Inštalácia a Upgrade
Členovia prezerajúci toto fórum: 1 hostí
 Vytlačiť tému
Viac portálov s jednou databázou
#1 Vytlačiť príspevok
Pridané 23.09.2014 23:15:13
Nováčik

Príspevkov:
Založený: 01.01.70

Zdravím Vás,

Potreboval by som spraviť stránku ( portál ) resp. viac portálov, no je potrebné aby všetky boli linknuté pod jednú databázu, a z nej čítali všetky potrebné údaje ( úžívateľov a pod.) taktiež aby sa registrácie zapisovali pod jednu databázu.

Je takáto možnosť realizujúca ?

Ďakujem za odpovede

#2 Vytlačiť príspevok
Pridané 24.09.2014 07:27:31
Nováčik

Príspevkov:

Jednoducho ich pripoj ma jednu databázu a je to 19 len musia mať rovnaký systém 1

#3 Vytlačiť príspevok
Pridané 27.09.2014 18:41:21
Nováčik

Príspevkov:

Ak to vieš zrealizovať ... a taktiež k tomu nastaviť aby sa každý portál spúšťal automaticky podľa miesta odkiaľ prichádza návštevník ... tak budeš mať zarobené 20 € 5

Ak niečo ... píš mi PM alebo sem do fóra...

#4 Vytlačiť príspevok
Pridané 28.09.2014 08:43:11
Nováčik

Príspevkov:

Používaš systém php-fusion?

#5 Vytlačiť príspevok
Pridané 30.09.2014 05:00:14
Nováčik

Príspevkov:

bohužiaľ na tej jednej stránke áno ...

#6 Vytlačiť príspevok
Pridané 03.12.2014 17:27:23
Nováčik

Príspevkov:

ako znalec programovania ako takého a predovšetkým znalec synchronizácie, musím povedať že ad 1: nedá sa to pokiaľ nemáš tie "portály" pod rovnakým systémom, resp. pokiaľ nie sú tie databázy a "logika" alebo lepšie povedané "systém" zhodné.. to znamená, že môžeš mať aj php fusion a iný systém, ktorý je úplne iný, ale používa rovnaké tabuľky (samozrejme, prienik takých dvoch systémov je len nejaký open source a druhý, ktorý ti niekto presne na danú db nakódi, rovnaké dva verejné nenájdeš, len keby máš všade rovnaký)

dobre, ale to som prehnal, v skratke:
1. nie, lebo by si musel mať všade jeden systém
2. NIE NIE NIE, lebo by si medzi servermi (horšie), príp. iba medzi doménami na jednom servery (lepšie) musel riešiť synchronizáciu, aby nedošlo k nekonzistencii dát.. páč ak v jednej nanosekunde (možno menej) sa budú chcieť registrovať dvaja užívatelia, tak sa im to nepodarí, podarí sa to len jednému a v závislosti od toho, čo všetko tvoj systém overuje je možné, že by to pri najlepšom jednému len vyhlásilo chybu, že sa ho nepodarilo registrovať.. keďže tieto udalosti môžu bežať paraleléne tak nikdy nevieš, komu sa čo podarí..

čiže v skratke povedané, asi by som neriešil 7 php-fusionov na jednu databázu 1 to keď tak, tak X-vlastnoručne nakódených aplikácií alebo systémov, ktoré budú riešiť synchronizačnú úlohu kritickej oblasti - v tomto prípade databázy - a potom ich môžeš mať koľko chcdš 1 ale samozrejme, to chce zručného programátora

alebo alternatíva, nainštaluj si 5 fusionov na jednu databázu a modli sa, aby sa nestávali 2 veci naraz 1
Upravil dňa 03.12.2014 17:27:52

#7 Vytlačiť príspevok
Pridané 04.12.2014 10:59:22
Nováčik

Príspevkov:

reSSet, ja nie som taký skúsený ako ty v programovaní, ale čo sa týka kolízie viacerých registrácií v rovnakej dobe, si myslím, že je to možné aj pri jednom systéme, veď aj tam sa môže stať, že sa bude registrovať niekoľko členov v rovnakej dobe,
na druhej strane som už videl riešenia, keď bola registrácia spojená u dvoch systémov PF na jednu databázu, prirodzene sa registrovalo do jednej DB, ale to využivali oba systémy, takže pravdepodobne by to išlo aj u viacerých systémov PF,
čiže ja to vidím tak, že je jedno či sa práve registruje 10 členov na jednom systéme, alebo tých istých 10 členov sa bude registrovať na 10 systémoch, ktoré sú prepojené na jednu DB, ak by malo dôjsť ku kolízii tak dôjde v oboch prípadoch

súhlasím však s tým, že je lepšie mať všetko na jednom servery, a na rovnakom systéme, nielen kvôli synchronizácii, ale v niektorých prípadoch hostingy nepodporujú ani pripojenie k vzdialenej DB, najmä na freehostingoch je to pravidlom,
v opačnom prípade by si to vyžadovalo fakt dobrého kodera, ktorý by prispôsobil jednotlivé systémy k vzájomnej spolupráci, otázne je však, či sa to vôbec oplatí takto riešiť vzhľadom k celkovému využitiu tých systémov

Prejdite na fórum:
Podobné témy
Téma Fórum Odpovede Posledný príspevok
Webdesign s RS na predaj Všeobecná diskusia 1 02.07.2014 00:14:38
nezobrazí všetko s textarea Modifikácie a infusiony 3 01.02.2014 15:33:21
Pomoc s Javascriptom Všeobecná diskusia 3 31.01.2014 17:14:30
Problém s "Krok 4: Konfigurácia" Inštalácia a Upgrade 3 14.05.2013 23:31:02
Predaj uctu crew.sk s kreditom vo vyske 72 eur Všeobecná diskusia 2 08.04.2013 07:59:47