Najnovšie módy
Najnovšie vzhľady
Anketa
Pri výbere hostingu...Musíte byť prihlásený, aby ste mohli hlasovať.
Stojím si za svojim tričkom
Individualista
Som individualista a stojím si za svojimi názormi. Som ten, ktorý sa vymyká z davu, ten ktorý hovorí do sveta „toto som ja, toto znamená byť sám sebou“. Dnes vyhrávajú výnimočný a vymykajúci sa. Si aj ty taký? Vytŕčaš zo šedého davu? Chceš aby svet vedel o tvojej osobnosti? Vieš prečo je dôležité byť sám sebou a ukázať svetu kto si? Rozpoviem ti jeden krátky príbeh...

imageshack.us/a/img577/2581/tricko003.jpg


Michal
Michal bol obyčajný študent na vysokej škole, ktorý sa dobre učil, dosahoval vynikajúce výsledky, ale predsa si počas celého štúdia nedokázal nájsť frajerku a ani dobrú brigádu. Bol takou tichou myškou, zaradil sa do davu tisícov študentov, síce s dobrým teoretickým základom, ale to bolo asi tak všetko. Jeho kamarát Tomáš, rovnako dobrý študent, hoci premiantom nebol, si vždy potrpel na vyjadrenie samého seba. Bol presvedčený, že individuality a osobití ľudia dnes hýbu svetom a aj on sa chcel stať hýbateľom. Myslel si, že dnes nerozhodujú študijné výsledky, rozhoduje nakoľko sa vieš pre prácu zapáliť. Nakoľko ťa to čo robíš baví a vyjadruje kto vlastne si. Keď Tomáš rozprával o svojej vízii hýbateľa Michalovi, ten ho vysmial. Michal bol totiž presvedčený o niečom celkom inom. Z davu radšej nevytŕčať, pretože si odplašíš svojou prílišnou individualitou dobrý job a zaujímavých ľudí.
imageshack.us/a/img407/6034/tricko002.jpg


Tomáš
Tomáš mal však nápad. Oslovil firmy realizujúce potlač na tričká, s prosbou, či by mohol motív vytvoriť on sám. Chcel takýmto jednoduchým spôsobom ukázať čo ho baví, čo rád robí a v čom je výnimočný. Mnohé firmy mu nevyhoveli, keďže tlač na textil vykonávali výhradne s vlastnými motívmi. Nakoniec konečne našiel firmu, ktorá mu ponúkala na web stránke možnosť, aby si motív vytvoril sám a vlastne celé tričko navrhol. Tomáš si vždy potrpel na to, aby okolie vedelo kto je, k akému prúdu sa radí a aké názory zastáva. Považoval za dôležité špecializovať sa na istú oblasť a hlavne byť iný, hoci by to znamenalo, že všetkým nevyhovie. Rád kreslil, tvoril, fotografoval, spájal rôzne motívy cez počítačové programy. Túto svoju vášeň vyjadril aj na tričkách - (Reklamné tričká nájdete TU), ktoré si sám navrhol. Fotografie s odkazom na jeho originálne tričká začal šíriť na sociálnych sieťach. Postupom času si ho všimla istá internetová vyhľadávacia spoločnosť, ktorá hľadá individuality s osobitým štýlom. Tomáša oslovili s ponukou pomáhať vytvárať web dizajn.
Michal, ktorý študoval IT, si dlho hľadal prácu a nevedel nič nájsť. Nakoniec zapadol v kancelárii pri nezaujímavom programovaní, ktoré ho v konečnom dôsledku nebavilo. Neodbytná myšlienka sa mu stále vracala. Po čom vlastne v živote túžil? Chcel vytvárať hodnotné a kreatívne aplikácie, či weby. Bol síce šikovný, ale neosobitý. Hoci mal ambíciu byť výnimočný a niekde vnútri v ňom driemal plameň kreatívneho nadšenia, nikdy nemal odvahu vytvoriť z neho obrovskú žiariacu vatru. Bál sa ukázať svetu kto je, hanbil sa byť sám sebou.
imageshack.us/a/img407/5545/tricko001.jpg


Tomáš, ktorý správne pochopil filozofiu života, sa rozhodol byť hýbateľom. Aj napriek tomu, že s IT prišiel do kontaktu len minimálne, sa vďaka svojmu talentu presadil v nadnárodnej spoločnosti. Pomáhal dizajnérom pri tvorení web stránok, aby boli iné a originálne, tak ako jeho tričká. Neskôr sa vypracoval natoľko, že začal sám tvoriť stránky a rôzne aplikácie, či vychytávky, ktoré pomáhali skvalitniť život každého človeka. Aj vďaka nemu spoločnosť zarobila veľa peňazí, ale to je ten menej dôležitý výsledok. Spoločnosť prinášala produkty, ktoré dokonale sadli užívateľom. Tešili ich svojou kreativitou, jedinečnosťou a samozrejme kvalitou. Aj vďaka produktom od Tomáša sa začali ľudia kontaktovať a spájať, začali sami objavovať svoj vlastný potenciál. Svet sa začal meniť, ľudia zisťovali, že aj oni sami majú možnosť svojim talentom meniť svet. Tomáš zmenil nie len svoj život a robil to čo ho baví, ale aj životy mnohých iných, ktorí v jeho prácach videli dušu a talent. Pamätáš sa ešte ako sa Tomášov príbeh hýbateľa začínal?
Na začiatku bolo len obyčajné tričko.

imageshack.us/a/img545/2223/tricko004.jpg


Nepremeškaj príležitosť, pretože výnimočnosť sa dnes cení najviac. Buď aj ty výnimoční a iný. Buď sám sebou a ukáž sa svetu.

Autor: Nerija
Hodnotenia
Musíte byť zaregistrovaný, aby ste mohli hodnotiť.

Prosím prihláste, alebo sa zaregistrujte.

Zatial nikto neohodnotil tento príspevok.