Najnovšie módy
Najnovšie vzhľady
Anketa
Pri výbere hostingu...Musíte byť prihlásený, aby ste mohli hlasovať.
PHP-Fusion Readme v.7
PHP-Fusion Readme
PHP-Fusion

Copyright © 2002 - 2008 Nick Jones
Verzia: 7.00 - Vydané: xx/06/2008
Preložil: Thomas (PHP-Fusion Slovakia)
ÚVOD
PHP-Fusion je svieži open-source redakčný systém (CMS) napísaný v jazyku PHP. Využíva databázu MySQL pre uchovanie obsahu stránku a obsahuje jednoduchý a komplexný systém administrácie. PHP-Fusion obsahuje najčastejšie vymoženosti , ktoré by ste očakávali v mnohých redakčných systémoch.

Tento program je voľne šíriteľný software: môžete ho redistribuovať alebo upraviť pod podmienkou GNU Affero General Public License (AGPL) ako publikovaný Free Software Foundation, 3. verzie licencie alebo niektorej predchádzajúcej verzie..

Tento program je distribuovaný v nádeji, že bude užitočný ale BEZ ŽIADNEJ ZÁRUKY; dokonca bez zahrnutej záruky PREDAJNOSTI a VHODNOSŤOU PRE ŠPECIÁLNE ÚČELY. Pozri Affero General Public License pre viac detailov.

Každý je povinný mať kópiu GNU Affero General Public License, ktorá je pridaná k programu. Ak ju nemáte, pozrite www.fsf.org.

Dôležitá poznámka: Nesmiete zmazať alebo premenovať pätičku copyrightu:

Powered by PHP-Fusion copyright © 2002 - 2008 by Nick Jones.
Released as free software without warranties under GNU Affero GPL v3.

Copyright musí obsahovať odkaz na našu informačnú stránku www.php-fusion.co.uk.

INŠTALÁCIA
Ešte pred inštaláciou systému PHP-Fusion musíte vytvoriť MySQL databázu. Urobiť to môžete cez webhostingový panel alebo phpMyAdmin. Uistite sa, že máte správne údaje na prístup k databáze: hostiteľské meno, užívateľské meno, heslo a názov databázy, pretože ich budete potrebovať k inštalácii.

1. Pred nahrávaním súborov premenujte súbor file _config.php (je umiestnený v priečinku s php súbormi) na config.php.

2. Nahrajte obsah priečinku php-files na váš web server.

3. Ak spúštate PHP-Fusion na lokálnom serveri, vo väčšine prípadov budete musieť nastaviť atribúty (CHMOD) nasledujúcich súborov a priečinkov na 777

 • administration/db_backups/
 • images/
 • images/imagelist.js
 • images/articles/
 • images/avatars/
 • images/news/
 • images/news_cats/
 • images/photoalbum/
 • images/photoalbum/submissions/
 • forum/attachments/
 • config.php

4. Choďte na vašu web stránku kde by sa vám mal automaticky spustiť setup.php, ak sa tak nestane budete musieť spustiť setup.php manuálne, napísaním adresy stránky a pridaním /setup.php. Napríklad: http://www.yourdomain.com/setup.php.

5. Dokončite proces inštalácie vyplnením a splnením všetkých požiadaviek.

6. Ihneď po dokončení inštalácie systému PHP-Fusion musíte nastaviť atribúty (CHMOD) súboru config.php späť na 644 a vymazať súbor setup.php.

AKTUALIZÁCIA Z V6.01.1X
Pred upgradom odporúčame zálohovať všetky súbory a databázu, pretože PHP-Fusion 7 je v porovnaní s predchádzajúcimi verziami veľkou aktualizáciou. Preto musíte nasledovať tieto inštrukcie veľmi precízne:

1. Kód z verzie 6 nie je plne kompatibilný s kódom verzie 7. Pred upgradom si spravte aktualizácie všetkých módov, panelov, infusionov aby boli kompatibilné s verziou 7. Ak máte módy s tretej ruky a neviete ich aktualizovať, odinštalujte ich. Vyhnete sa tým problémom, ktoré môžu nastať po upgrade.

2. Najprv musíte nahrať upgrade skript z priečinka pomenovaného 'upgrade v601x' do priečinka s administráciou na vašej stránke.

3. Prihláste sa na vašu stránku ako Hlavný Administrátor. Pod záložkou administrácia systému v administrácii, kliknite na  Upgrade a potom na tlačítko označené Upgrade poprípade Aktualizovať. MUSÍTE  prejsť všetky kroky aktualizácie, upgrade bude úspešne dokončený ak sa vám zobrazí  'Database upgrade complete'.

4. VEĽMI DÔLEŽITÉ: Toto vydanie obsahuje mnoho zmien v štruktúre súborov. Niektoré časti vašej stránky nebudú správne fungovať, kým neaktualizujete všetky súbory. MUSÍTE nahrať VŠETKY súbory z priečinka php-files.

5. Po dokončení predchádzajúcich krokov musíte zmeniť atribúty (CHMOD) priečinku images/photoalbums/submissions na 777.

Ak aj napriek týmto krokom máte nejaké pochybnosti, prosím neváhajte a spýtajte sa na stránkach podpory. Na nich sa nachádza mnoho skúsených užívateľov našej komunity, ktorí vám môžu pomôcť alebo poradiť nielen vo veciach upgradu.

BEZPEČNOSTNÉ TIPY
Zopár tipov ktoré vám pomôžu zabezpečiť stránku:
 • Zaistite aby config.php nebol zapisovateľný (atribúty CHMOD nastavte na 644).
 • Nikdy nenechajte setup.php na serveri po inštalácii systému PHP-Fusion.
 • Vždy sa uistite aby heslá k FTP a k MySQL boli rozdielne.
 • Nikdy nepovoľujte tieto tipy súborov vo fóre: php, html, exe, alebo akýkoľvek tip textového súboru.
STRÁNKY PODPORY
Ak máte neaké otázky alebo problémy so systémom PHP-Fusion, prosím navštívte hlavnú stránku vývojárov na adrese www.php-fusion.co.uk a napíšte správu do fóra. My máme dedikátny podporný tím ktorý vám pomôže vyriešiť váš problém v priebehu 48 hodín.

PHP-Fusion môže byť rozšírený pridávaním rôznych prídavkov, ktoré sa veľmi ľahko inštalujú. Mnoho ich môžete nájsť na oficiálnej stránke módov www.phpfusion-mods.com.

Ak nie ste spokojný so základnými témami systému PHP-Fusion, môžete navštíviť oficiálnu stránku tém themes.php-fusion.co.uk kde nájdete mnoho vysokokvalitných tém.

PHP-Fusion má tiež mnoho oficiálnych podpôr v národných jazykoch Azerbajdžan, Belgicko, Brazília, Bulharsko, Česká Republika, Dánsko, Francúzsko, Holandsko, Irán, Litva, Maďarsko, Nemecko, Nórsko, Poľsko, Rumunsko, Rusko, Saudská Arábia, Slovensko, Španielsko, Švédsko Taliansko, Turecko.
POĎAKOVANIE
Zakladateľ projektu a hlavný vývojár
Nick Jones {Digitanium}

Hlavný vývojári
Max Toball {Matonor}
Robert Gaudyn {Wooya}

Tím vývojárov
Christian Damsgaard Jřrgensen {PMM}
Nicolae Crefelean {Kneekoo}
Karoly Nagy {Korcsii}
Patric Forcelini {IceWasp}
Johan K. Jensen {Josso}
Hans Kristian Flaatten {Starefossen}

Ďaľší prispievatelia
Claus Pedersen {Flyingduck}
Paul Beuk {Muscapaul}

Manažment
Jan Mřlgaard {Janmol}
Happy Svensson {KEFF}
Pam Aylward {Pam}
Sheldon King {Sheldon}

Skripty z tretej ruky:
TinyMCE v3.0.9 - HTML WYSIWYG editor od Moxiecode.
PHPMailer v2.0 - Skript na posielanie e-mailov s podporou SMTP od Brent R. Matzelle.
HTTPDownload v1.3 - Ovládač downloadov od Nguyen Quoc Bao.
jQuery v1.2.6 - Súbory nástrojov Javascript/Ajax.
Nuvola Icons - Obrázky použité v bbkódoch, kategórie noviniek a admin ikony od David Vignoni.