Najnovšie módy
Najnovšie vzhľady
Anketa
Pri výbere hostingu...Musíte byť prihlásený, aby ste mohli hlasovať.
PHP-Fusion Readme v.6
Readme systému PHP-Fusion

PHP-Fusion

Copyright © 2002 - 2007 Nick Jones
Verzia: 6.01.xx - Vydané: Jún 2006
1. Predstavenie
PHP-Fusion je svieži open-source redakčný systém (CMS) napísaný v jazyku PHP. Využíva databázu mySQL pre uchovanie obsahu stránky a obsahuje jednoduchý a komplexný systém administrácie. PHP Fusion obsahuje najčastejšie vymoženosti, ktoré by ste očakávali v mnohých redakčných systémoch.

PHP-Fusion je vydaný pod GNU - General Public Licence. Pre ďalšie informácie navštívte www.gnu.org alebo si prezrite súbor gpl.txt zahrnutý v balíčku spolu s distribúciou. Môžeš meniť kód akokoľvek chceš a redistribuovať ho spolu s vlastnými modifikáciami. Boli by sme radi, ak by ste zanechali pätičku s copyrightom: "Powered by PHP-Fusion". Myslíme si, že je to férové vzhľadom na to, koľko hodín sme nad týmto projektom strávili. Avšak ak by ste aj tak chceli odstrániť túto pätičku, prosím podporte nás peňažným darom cez Paypal.

2. Inštalácia
Ešte pred inštaláciou systému PHP-Fusion musíte vytvoriť mysql databázu. Urobiť to môžete cez webhostingový panel alebo phpMyAdmin. Uistite sa, že máte správne údaje na prístup k databáze: hostiteľské meno, užívateľské meno, heslo a názov databázy, pretože ich budete potrebovať k inštalácii.

1. Pred uploadom súborov premenujte súbor blank_config.php (je umiestnený v priečinku s php súbormi) na config.php.

2. Uploadnite obsah priečinku php-files na server.

3. Ak spúštate PHP-Fusion na lokálnom serveri, vo väčšine prípadov budete musieť nastaviť CHMOD nasledujúcich súborov a priečinkov na 777:

 • administration/db_backups/
 • images/
 • images/imagelist.js
 • images/articles/
 • images/avatars/
 • images/news/
 • images/news_cats/
 • images/photoalbum/
 • images/photoalbum/submissions/
 • forum/attachments/
 • config.php

4. Choďte na vašu webstránku, setup.php by sa mal spustiť automaticky, ak sa tak nestane budete musieť spustiť setup.php manuálne, napísaním adresy stránky a pridaním /setup.php. Napríklad: http://www.yourdomain.com/setup.php.

5. Dokončite proces inštalácie splnením všetkých požiadaviek.

6. Ihneď po dokončení inštalácie systému PHP-Fusion musíte nastaviť CHMOD súboru config.php späť na 644 a vymazať súbor setup.php.

3. Upgrade z v6.00.1xx, v6.00.2xx alebo v6.00.3xx
Pred upgradom odporúčame zálohovať všetky súbory a databázu, pretože PHP-Fusion 6.01 je v porovnaní s predchádzajúcimi verziami veľkou aktualizáciou. Musíte tieto inštrukcie nasledovať veľmi precízne.

1. Najprv musíte uploadnuť správny upgrade script z priečinka pomenovaného 'upgrade v6.00.xxx' do priečinka s administráciou na vašej stránke.

2. Príhlaste sa na vašu stránku ako Hlavný administrátor. Pod záložkou Administrácia systému v Administrácii kliknite na Upgrade a potom na tlačítko označené Upgrade, prípadne Aktualizovať. UISTITE SA, že po načítaní stránky vidíte 'Database upgrade complete', alebo 'Aktualizácia databázy kompletná', zlyhanie môže neskôr spôsobiť problémy.

3. Veľmi dôležité: Od tohoto vydania obsahuje mnoho zmien v štruktúre, Niektoré časti vašej stránky nebudú správne fungovať, kým neaktualizujete všetky súbory. MUSÍTE uploadnuť VŠETKY súbory z priečinka php-files. Neuploadnutie všetkých týchto súborov môže spôsobiť jeden alebo viac týchto problémov: žiadny prístup k administrácii, zmiešané panely, ktoré sú umiestnené dole, v strede a na pravej strane, nová galéria nebude fungovať atď.

4. Galéria vo v6.01 bola kompletne prepísaná. Vytvorili sme prídavok nazvaný 'Konvertor obrázkov' - 'Photo Converter', ktorá bude importovať albumy a obrázky do novej verzie galérií. Mal by si používať Konvertor obrázkov IBA PO splnení predchádzajúcich krokov. Je vytvorený na správny chod pod špecifickými podmienkami, ktoré sú vytvorené v upgrade scripte a preto teda nebudú pracovať pred upgradom. Uistite sa o správnom nastavení Fotogalérie pod záložkou administrácie systému, ešte predtým než spustíte Photo Converter.

5. Po dokončení predchádzajúcich krokov budete musieť nastaviť CHMOD priečinku images/photoalbums/submissions na 777. Možno tiež budete chcieť pridať odkaz v administrácii systému -> odkazy, nazvaný 'Poslať obrázok' s adresou nastavenou na 'submit.php?stype=p'.

Ak aj napriek týmto krokom máte nejaké pochybnosti, prosím neváhajte a spýtajte sa na stránkach podpory. Na nich sa nachádza mnoho skúsených užívateľov našej komunity, ktorí vám môžu pomôcť alebo poradiť nielen vo veciach upgradu.

4. Bezpečnostné tipy
Tu sú nejaké tipy, ktoré vám pomôžu zabezpečiť vašu stránku:
 • Zaistite, aby config.php nebol zapisovateľný (môže byť CHMOD-nutý na 644).
 • Nikdy nenechajte setup.php na serveri po inštalácii systému PHP-Fusion.
 • Vždy sa uistite, že heslá k FTP a MySQL sú rozdielne.
 • Nikdy nepovoľujte tieto typy príloh na fóre: php, html, exe, alebo akýkľvek typ textového súboru.
5. Stránky podpory
Ak máte nejaké otázky alebo problémy so systémom PHP-Fusion, prosím navštívte hlavnú stránku vývojárov na adrese www.php-fusion.co.uk a odošlite správu do fóra. Tiež môžete navštíviť náš IRC kanál na adrese irc.outerweb.org/phpfusion.

PHP-Fusion môže byť rozšírený pridávaním rôznych prídavkov, ktoré sa veľmi ľahko inštalujú. Mnoho ich môžete nájsť na stránke www.phpfusion-mods.com.

Ak nie ste spokojný so základnými témami systému PHP-Fusion, môžete navštíviť oficiálnu stránku tém: www.phpfusion-themes.com kde nájdete mnoho vysoko kvalitných tém.

PHP-Fusion má tiež mnoho oficiálnych podpôr v národných jazykoch. Arabia, Belgium, Bulgaria, Bosnia, Croatia, Česká republika, Denmark, France, Germany, Hungary, Iran, Italy, Lithuania, Netherlands, Poland, Russia, Slovensko, Sweden, Taiwan, a Turkey
6. Poďakovanie
Ďakujem týmto ľuďom za ich prácu:

Shedrock - Prídavné témy a ikony v administrácii
Janmol - Výskum trhu a prídavne návrhy designov
KEFF - Za hlúpe návrhy, ktoré vôbec nie sú hlúpe!
Rayxen - Prídavný kód a módy
Sheldon - Technická podpora a hosting

"Skripty z druhej ruky" (alebo treťotriedne skripty):
TinyMCE v2.0.6.1 - HTML WYSIWYG editor od Moxiecode.
PHPMailer - Trieda na posielanie emailov s podporov SMTP od Brent R. Matzelle.
HTTPDownload - Ovládač downloadov od Nguyen Quoc Bao.